REKLAMNÍ CEDULE DO KOLONIÁLU - ATELIER GRYGAR - - ELMA MLÉKÁRNA CHUDOBÍN LITOVEL - SÝRY - ROMADUR AJ.

7 hodnocení
 
  • 1 z 16
 

REKLAMNÍ PAPÍROVÁ CEDULE NA RŮZNÉ DRUHY SÝRŮ SPOLEČNOSTI ELMA - SÝRY CHUDOBÍN LITOVEL VELIKOSTI 34*48 CM S PŮVODNÍM ZÁVĚSNÝM POUTKEM.

VZHLEDEM K EXISTENCI NĚMECKÉ MUTACE IDENTICKÉ CEDULE Z DÍLNY ATELIERU GRYGAR CEDULE POCHÁZÍ PRAVDĚPODOBNĚ Z OBDOBÍ 1938-1942, KDY BYLA TOVÁRNA NACISTY NAVŽDY UZAVŘENA. CELKOVĚ VELMI PĚKNĚ DOCHOVÁNO. CHODNÉ DO POTRAVINÁŘSKÉ SBÍRKY NEBO K DEKORACI DO MUZEA, IDEÁLNĚ DO VÁLEČNÉHO KOLONIÁLU. TISK: JOSEF DOLEŽAL, ČERVENÝ KOSTELEC. NĚMECKOU MUTACI STEJNÉ CEDULE JSME DŘÍVĚ MĚLI V NABÍDCE TAKÉ. 

Wikipedie: Továrnu v roce 1926 založil Emanuel Marek v bývalém hostinci v Sobáčově (dříve katastrální území Chudobín). V roce 1928 továrnu rozšířil o nově vybudované sklepy k uskladňování a vyzrávání sýrů. V roce 1930 zakoupil moderní automatické přístroje a rozšířil výrobu o tavené sýry bez kůry.

Firma se tak stala první tavírnou sýrů na Moravě, jednou z největších v Československu. Firma vyráběla 150 různých výrobků – sýry, másla, pasterované mléko, tvarůžky, tvaroh a jogurty. Jednou z ochranných známek firmy byla ELMA. Pod touto značkou firma prodávala výrobky jak na domácím, tak na zahraničním trhu. Vývoz mířil do Německa, Polska, Maďarska či Jugoslávie.

V roce 1932 byla firma rozšířena o řeznictví vyrábějící zboží (konzervy, uzeniny) především pro armádu. V roce 1937 plánoval Emanuel Marek prodej firmy, ale než k tomu došlo, zemřel a rodina si firmu ponechala. V roce 1942 byla z rozhodnutí okupačních úřadů mlékárna a sýrárna uzavřena. Řeznictví fungovalo do roku 1952, kdy bylo znárodněno a poté zrušeno.

Dostupnost Skladem (1 ks)
2 490 Kč    
Kód produktu 30513051-DOLEDDDA
Kategorie Top 500 - DÁRKY Happy birthday & Merry Christmas
 

REKLAMNÍ PAPÍROVÁ CEDULE NA RŮZNÉ DRUHY SÝRŮ SPOLEČNOSTI ELMA - SÝRY CHUDOBÍN LITOVEL VELIKOSTI 34*48 CM S PŮVODNÍM ZÁVĚSNÝM POUTKEM.

VZHLEDEM K EXISTENCI NĚMECKÉ MUTACE IDENTICKÉ CEDULE Z DÍLNY ATELIERU GRYGAR CEDULE POCHÁZÍ PRAVDĚPODOBNĚ Z OBDOBÍ 1938-1942, KDY BYLA TOVÁRNA NACISTY NAVŽDY UZAVŘENA. CELKOVĚ VELMI PĚKNĚ DOCHOVÁNO. CHODNÉ DO POTRAVINÁŘSKÉ SBÍRKY NEBO K DEKORACI DO MUZEA, IDEÁLNĚ DO VÁLEČNÉHO KOLONIÁLU. TISK: JOSEF DOLEŽAL, ČERVENÝ KOSTELEC. NĚMECKOU MUTACI STEJNÉ CEDULE JSME DŘÍVĚ MĚLI V NABÍDCE TAKÉ.

Wikipedie: Továrnu v roce 1926 založil Emanuel Marek v bývalém hostinci v Sobáčově (dříve katastrální území Chudobín). V roce 1928 továrnu rozšířil o nově vybudované sklepy k uskladňování a vyzrávání sýrů. V roce 1930 zakoupil moderní automatické přístroje a rozšířil výrobu o tavené sýry bez kůry.

Firma se tak stala první tavírnou sýrů na Moravě, jednou z největších v Československu. Firma vyráběla 150 různých výrobků – sýry, másla, pasterované mléko, tvarůžky, tvaroh a jogurty. Jednou z ochranných známek firmy byla ELMA. Pod touto značkou firma prodávala výrobky jak na domácím, tak na zahraničním trhu. Vývoz mířil do Německa, Polska, Maďarska či Jugoslávie.

V roce 1932 byla firma rozšířena o řeznictví vyrábějící zboží (konzervy, uzeniny) především pro armádu. V roce 1937 plánoval Emanuel Marek prodej firmy, ale než k tomu došlo, zemřel a rodina si firmu ponechala. V roce 1942 byla z rozhodnutí okupačních úřadů mlékárna a sýrárna uzavřena. Řeznictví fungovalo do roku 1952, kdy bylo znárodněno a poté zrušeno.

Podobné produkty

  • Klíč štěpařský, čili nawedení k štěpowání owocných stromů a popis nejznamenitějších druhů owocných w Čechách 1848 Kód: 115115-00A0A0DNNN
    Klíč štěpařský, čili nawedení k štěpowání owocných stromů a popis nejznamenitějších druhů owocných w Čechách 1848

    František Pixa, (1807-1884)

    Klíč štěpařský, čili nawedení k štěpowání owocných stromů a popis nejznamenitějších druhů owocných w Čechách (jablka, hrušky, švestky, ořechy, meruňky, jahody, třešně, kaštany....)

    Praha 1848, 1. vydání, 265 stran, dobová vazba, bohatě ilustrováno, stříkaná ořízka. Několik úvodních stran se skvrnkami (tzv. foxing - přirozená oxydace starého papíru), polokožená vazba, desky na jedné straně poškrábány. Popis mnoha odrůd. Obsah viz sken. Luxusní doplněk pomologické nebo zámecké knihovny. 

    František Pixa: narozen 15.1.1807 v Písku, zemřel 28.8.1884 v Červené n. Vltavou. Katolický kněz, práce náboženské a zahradnické.

    3 500 Kč
  • scan bezdekp 2025 05 22 15 36 24 270 page 0001 Kód: MSMTWALLOFFICE
    REKLAMNÍ KALENDÁŘ - AUTOR I PODNIK ZAHRAČNÍHO OBCHODU VIZ FOTOGRAFIE

    FRANCOUZSKÁ VERZE SLAVNÉHO ČESKOSLOVENSKÉHO REKLAMNÍHO KALENDÁŘE Z ROKU 1954 NA ROK 1955. 13 LISTŮ (12 MĚSÍCŮ A OBÁLKA), KROUŽKOVÁ VAZBA. ROZMĚRY 25*36 CM. UVNITŘ OBČASNÉ ŠMOUHY, SKVRNY A ODŘENINY (ZEJMÉNA LEDEN VIZ SKEN). STAV 2- AŽ 3 JAKO VE ŠKOLE. KDO JE AUTOREM ILUSTRACÍ JE VŠEOBECNĚ ZNÁMO. POLOŽKA ČEKÁ NA TOHO, KDO VÍ, CO HLEDÁ, A KDO JI U NÁS NALEZNE V SEKCI "VARIA 2 KOKICKOVI", KTEROU NECHÁVÁME PŘEDNOSTNĚ PRO NAŠE STÁLÉ ZÁKAZNÍKY. JE TO SKUTEČNĚ PŘEKRÁSNÁ SBĚRATELSKÁ POLOŽKA. 

    8 000 Kč
  • 100 let FAB - Historie  značky Kód: 3318-26D
    100 let FAB - Historie značky

    100 let FAB - Historie  jedné značky

    Autor: Zeno Čižmář
    Vydal: Assa Abloy Czech and Slovakia,  s. r. o. v roce 2011. 92 stran, ilustrace (převážně barevné) a fotografie ; 21 cm, grafický design a sazba: Alžběta Havranová

     

    1 000 Kč
  • Praga V3S - prospekt - Motokov - Avia Letňany - A4 - 12 stran - německy Kód: 444444-79
    Praga V3S - prospekt - Motokov - Avia Letňany - A4 - 12 stran - německy

    Praga V3S - prospekt - Motokov - Avia Letňany - A4 - 12 stran - německy, roh drobně odřený, celkově pěkný stav (1- jako ve škole).

    1 000 Kč
  • Komunistický manifest 1921 - překlad Ivan Olbracht - pěkný stav - Marx - Engels Kód: 26362636-A0A0
    Komunistický manifest 1921 - překlad Ivan Olbracht - pěkný stav - Marx - Engels

    Komunistický manifest 1921 - překlad Ivan Olbracht - pěkný stav - Marx - Engels, razítka, 40 stran. 

    2 000 Kč
  • Umělecké zámečnictví Baumgartner: 215 stran, SNTL 1961 Kód: AD7-67
    Umělecké zámečnictví Baumgartner: 215 stran, SNTL 1961
    • Umělecké zámečnictví Baumgartner: 215 stran, SNTL 1961. TATO PUBLIKACE PATŘÍ K ZAJÍMAVĚJŠÍM TITULŮM, A TO Z POHLEDU VÝSKYTU I OBSAHU. PĚKNÝ STAV, DESKY DROBNĚ ODŘENÉ. LIMITOVANÝ NÁKLAD 3715 KS. Průřez uměleckým kovářstvím ve vztahu k jednotlivým architekt

    1 090 Kč
  • Skener 20250126 (2) Kód: HOMERETTIG-62340
    RYBNÍKÁŘSTVÍ V.J. ŠTĚPÁN 1931 - učebnice státní rybářské školy ve Vodňanech

    Rybnikářství: Štěpán, Václav Josef (ředitel státní rybářské školy ve Vodňanech) / Vydáno a rozmnoženo pro potřeby školy. Vydáno v roce 1931. 114 stran, obrázky, tabulky. Dobová převazba, A4, razítka bývalých majitelů. Kniha je zcela raritní svým výskytem i tématem. Cena zohledňuje stav.

    5 000 Kč
  • Filmový program A4 - Miroslav Zikmund - Emil Zátopek - Jiří Hanzelka - Pavel Kohout Kód: 222222-110ASD
    Filmový program A4 - Miroslav Zikmund - Emil Zátopek - Jiří Hanzelka - Pavel Kohout

    ČERNOBÍLÝ FILMOVÝ PROGRAM Z ROKU 1954, A4 (4 STRANY), PŘELOŽENO NA POLOVINU NA A5. VHODNÉ DO SBÍRKY ZIKMUND A HANZELKA NEBO DO KATEGORIE EMIL ZÁTOPEK (ZCELA VPRAVO). VERŠE DO FILMU NAPSAL PAVEL KOHOUT, KTERÝ V TÉ DOBĚ VĚŘIL, ŽE KOMUNISMUS JE TO NEJLEPŠÍ, CO LIDSTVO POTKALO... KROMĚ TOHOTO PROGRAMU NABÍZÍME KE STEJNÉMU FILMU TÉŽ NÁDHERNÝ BAREVNÝ PLAKÁT A3 IVZ NAŠE NABÍDKA.

    VHODNÉ DO SBÍRKY ZIKMUND A HANZELKA NEBO DO KATEGORIE EMIL ZÁTOPEK (ZCELA VPRAVO). VERŠE DO FILMU NAPSAL PAVEL KOHOUT, KTERÝ V TÉ DOBĚ VĚŘIL, ŽE KOMUNISMUS JE TO NEJLEPŠÍ, CO LIDSTVO POTKALO...

    AUTOREM TOHOTO PŘEKRÁSNÉHO PLAKÁTU JSOU BOHUMIL KONEČNÝ (1918-1990) A MILOŠ NOVÁK (1909-1988). AUTORSTVÍ BYLO POTVRZENO NALEZENÍM SKRYTÉ ŠIFRY NA PLAKÁTU (INICIÁLY BK A MN). ZNALCI TUTO HYPOTÉZU POTVRDILI 31.10. 2023.

    PLAKÁT POCHÁZÍ Z BIMBOVA A NOVÁKOVA "BUDOVATELSKÉHO OBDOBÍ", KDY BYLI TITO MIMOŘÁDNÍ UMĚLCI V DOBĚ EKONOMICKÉ NOUZE PŘINUCENI BRÁT  ZAKÁZKY TYPU DĚDA MRÁZ, 4.ROK PĚTILETKY, SÁDKOVANÉ CIHLY ČI SOCIALISTICKÉ ZDRAVOTNICTVÍ. VODÍTKEM K NALEZENÍ AUTORSTVÍ TOHOTO PLAKÁTU (BEZ ZNALOSTI SKRYTÉ ŠIFRY) NÁM BYLO SROVNÁNÍ OBLIČEJŮ JIŘÍHO HANZELKY A EMILA ZÁTOPKA S JINÝMI PROKÁZANÝMI STUDIEMI TVÁŘÍ OD BIMBY (CELKOVÝ VÝRAZ, OČI, RTY, "AMERICKÉ THYMOLINOVÉ ZUBY", SEXY ŠÁTEK KOLEM KRKU ŽENY (MARCELA MARTÍNKOVÁ) STOJÍCÍ MEZI JIŘÍM HANZELKOU A MILOŠEM NESVADBOU, RESP. ILUZÍ DAVU A STAVBOU V POZADÍ (MILOŠ NOVÁK).  

    DALŠÍ ZAJÍMAVOSTÍ PLAKÁTU JE, ŽE BIMBOVA SPOLUPRÁCE S DUEM ZIKMUND A HANZELKA NEBYLA OJEDINĚLÁ - BOHUMIL KONEČNÝ ILUSTROVAL NĚKTERÉ JEJICH CESTOVATELSKÉ PŘÍBĚHY TAKÉ V ČASOPISE MLADÝ TECHNIK, KTERÝ NA NAŠICH STRÁNKÁCH, NENÍ-LI VYPRODÁN, NALEZNETE TAKÉ. 

    3 000 Kč
  • PARIS 1900 - KATALOG ZAVŘENÝCH VOZŮ RINGHOFFER SMÍCHOW PRAGUE - ŽELEZNICE - ROK 1900 - 68 LISTŮ/136 STRAN - ORIGINÁL - TISK UNIE PRAHA Kód: RETTIG67450
    PARIS 1900 - KATALOG ZAVŘENÝCH VOZŮ RINGHOFFER SMÍCHOW PRAGUE - ŽELEZNICE - ROK 1900 - 68 LISTŮ/136 STRAN - ORIGINÁL - TISK UNIE PRAHA

    Paris 1900 – Světová výstava. Nabízíme zcela unikátní katalog zavřených vozů Ringhoffer, Smíchov – Prague, vydaný k příležitosti světové výstavy v Paříži roku 1900. Jedná se o originální tisk Unie Praha, formát A5, o rozsahu 68 listů / 136 stran. Publikace je kompletní, desky vykazují pouze drobné poškození při okrajích (viz přiložené skeny a fotografie), jinak velmi dobře dochováno. Výjimečný dokument, který nesmí chybět ve sbírce zájemců o historii železnice, průmyslový design ani české technické dějiny. Raritní kus vhodný i do muzejní sbírky.

    Továrna Ringhoffer na Smíchově, založená roku 1852, patřila k nejvýznamnějším průmyslovým podnikům Rakouska-Uherska. Proslavila se především výrobou železničních vozů – osobních, nákladních i speciálních, které vyvážela do celého světa. Kromě toho vyráběla také tramvaje, železniční podvozky, vagóny luxusních expresů i technické zařízení pro průmysl. Ringhofferova značka se stala synonymem kvality, inovace a prestiže, a významně se zapsala do historie českého i evropského strojírenství.

    15 000 Kč
  • PÁJENÍ PLAMENEM - JOSEF ČABELKA - OBÁLKA VLADIMÍR HIPMAN - ORBIS 1947 Kód: 3051-114DF
    PÁJENÍ PLAMENEM - JOSEF ČABELKA - OBÁLKA VLADIMÍR HIPMAN - ORBIS 1947

    DR. JOSEF ČABELKA: PÁJENÍ PLAMENEM, OBÁLKA VLADIMÍR HIPMAN, VYDAL ČSL. VÝZKUMNÝ ÚSTAV SVÁRAČSKÝ V BRATISLAVĚ, ORBIS, 1947, 271 STRAN. ČETNÉ VYOBRAZENÍ A FOTOGRAFIE. NÁZEV KNIHY VEPSÁN RUČNĚ NA HŘBET VIZ FOTOGRAFIE. PŮVODNÍ BROŽOVANÁ VAZBA DROBNĚ POŠKOZENA.

    1 590 Kč
  • mnichovice 1933 718323 1 Kód: ANDREA-23C
    Mnichovice - Jaroslav Šimůnek 1933 - Vladimír Hipman

    Mnichovice

    Jaroslav Šimůnek

    Spolek pro okrašlování a ochranu domoviny

    Vazba:

    Brožovaná

    Počet stran:

    96 s., [1] l. obr. příl

    Jazyk:

     česky

    Ilustrátor:

    Vladimír Hipman

    Vydáno v:

    Mnichovice

    1 000 Kč
  • REKLAMNÍ PLAKÁTEK - Výstava Automobilů r.1937 - ATELIER ROTTER - ROZMĚRY 14,5 x 20 cm - AUTOKLUB RČS Kód: 99999-1-1CXAABBAS
    REKLAMNÍ PLAKÁTEK - Výstava Automobilů r.1937 - ATELIER ROTTER - ROZMĚRY 14,5 x 20 cm - AUTOKLUB RČS

    REKLAMNÍ PLAKÁTEK - VÝSTAVA AUTOMOBILŮ R.1937 - SLAVNÝ REKLAMNÍ MOTIV Z PRAŽSKÉ DÍLNY ATELIERU ROTTER - ROZMĚRY 14,5 x 20 CM - AUTOKLUB RČS. DROBNĚ POMAČKÁNO A V ROZÍCH POŠKOZENO VIZ SKEN.  VHODNÉ DO SBÍRKY NEBO K REKLAMNÍMU VYUŽITÍ.

    Ing. Vilém Rotter (1903 Brno - 1978 Londýn) byl český reklamní grafik, zakladatel nejvýznamnějšího předválečného grafického studia v Praze (Atelier Rotter) a soukromé malířské školy. Roku 1939 musel Vilém Rotter, který byl židovského původu, uprchnout do zahraničí. V roce 1940 byl na několik měsíců zařazen k podpůrnému pozemnímu personálu RAF. Ještě během války navrhl plakáty pro belgické ministerstvo informací v Londýně. V padesátých letech je v anglickém tisku několikrát nazýván „jedním z nejvlivnějších designérů Británie“.

    5 000 Kč
  • 1730279129183 bd6bd272 5a8f 4e23 88d0 e2acd46098b3 Kód: DESKYB1HOME66349SD
    BOHUMIL KONEČNÝ - FILMOVÝ PLAKÁT HUDBA Z MARSU CHORVATSKO - 195? - FORMÁT A1 - SUPER RARITA - PRO ČSR PLAKÁT REALIZOVAL BEDŘICH LIPENSKÝ

    Vzácný originál filmového plakátu z druhé poloviny 50. let od Bohumila Konečného na film Hudba z Marsu v chorvatské mutaci.

    Vydal Film Croatia pod názvem Glazba iz Marsa. Rozměry: 50*71 cm, četné dírky, skvrnky a drobná natržení při horním okraji. Vhodné k zarámování pod sklo, pak budou tyto vady podružné. 

    Zajímavostí je, že tento návrh od Bimby nebyl pro československou produkci v r. 1955 přijat, vítězem soutěže se stal Bedřich Lipenský - jeho motiv byl také krásný, ale pro sběratele prací Bohumila Konečného to byla přeci jen veliká škoda... Motiv Konečného s překrásnou Alenou Vránovou a Oldřichem Novým však nezapadl zcela, plakát vyšel v chorvatské mutaci a vytiskl jej v této téměř A1 velikosti Graficki Zavod Hrvatske Zagreb. Pro sběratelský svět jej pak, podobně jako plakát Setkání v Bukurešti, objevil Mgr. Pavel Bezděk.   

    Plakát je možné samozřejmě restaurovat, ale pokud bude vhodně zarámován pod antireflexní sklo, jsme přesvědčeni, že to nebude třeba. I patina se počítá k originalitě. 

    INFORMACE O FILMU: 

    Režie: Ján Kadár, Elmar Klos

    Scénář:  Vratislav Blažek, Elmar Klos

    Kamera:  Rudolf Milič

    Hudba:  Jan Rychlík, Tibor Andrašovan

    Hrají: Jaroslav Marvan, Oldřich Nový, Josef Bek, Alena Vránová, František Kovářík, Otomar Krejča st., Bohuš Záhorský, Stanislav Neumann, Jaroslav Vojta, Lubomír Lipský st., Eman Fiala, Josef Pehr, Karel Effa, Josef Hlinomaz, Oldřich Dědek, Antonín Jedlička, Stella Zázvorková, Božena Obrová, Jaroslav Cmíral, Rudolf Pellar, Rudolf Princ, Josef Kemr, Jaroslav Štercl, Václav Trégl,

    Zaměstnanci nábytkářského podniku MARS uvítají vzácnou návštěvu najatou hudbou. Jejich vychloubání, jaký by oni sestavili orchestr, je bráno vážně, proto dostanou malý dárek - hudební nástroje pro třicet muzikantů. První část se natáčela v Karlových Varech, druhá v Telči, konkrétně na telčském náměstí, v zámeckém parku a na Štěpnickém ostrově. Natáčelo se také v Mariánských lázních nebo ve Velkých Žernosekách. Film se během let 1955 až 1958 objevil na plátnech kin jedenadvacet zemí světa, mj. také v USA, Belgii, Rumunsku, Maďarsku, SSSR, Egyptě, Sýrii, NDR, Polsku, Mongolsku, Kypru nebo Jugoslávii.

    (zdroj: www.csfd.cz). 

    15 000 Kč
  • Pojednání o chovu plemenech, plemenitbě a nemocech koní 1895 - KOŇAŘSTVÍ - BEZDÍČEK Kód: AD15-0DSSA
    Pojednání o chovu plemenech, plemenitbě a nemocech koní 1895 - KOŇAŘSTVÍ - BEZDÍČEK

    JOSEF BEZDÍČEK: KOŇAŘSTVÍ 1895 - ZAJÍMAVÉ I NAPŘ. PRO ČÁST "POVINNOSTI ČELEDÍNA"

    Pojednání o chovu plemenech, plemenitbě, užitku, vadách a nemocech koní všech druhů, jak k účelům hospodářským tak i sportovním chovaných, jakož i pauzování jich při koupi. Návod ku poznání a zvelebení našeho koňstva. Příruční kniha pro chovatele a milovníky koní vůbec. S četnými vyobrazeními 174 stran. Rozměry knihy 13x20cm. Dobová převazba, velmi pěkný čistý stav. Uvnitř dávné 100 let staré razítko. 

    3 000 Kč
  • SVIT GOTTWALDOV - REKLAMNÍ PUBLIKACE 1962 - FORMÁT A4 - FRANCOUZSKY - CCA 60 STRAN Kód: 1111- RETTIGKNIHKB
    SVIT GOTTWALDOV - REKLAMNÍ PUBLIKACE 1962 - FORMÁT A4 - FRANCOUZSKY - CCA 60 STRAN

    SVIT GOTTWALDOV - REKLAMNÍ (FOTO)PUBLIKACE 1962 - FORMÁT A4 - FRANCOUZSKY - CCA 60 STRAN, DROBNÉ STOPY OPOTŘEBENÍ. 

    2 000 Kč
  • Nauka o kování koní - 1910 - František Štěpánek + přívazek Morfologie a fysiologie zvířat hospodářských 1918 Kód: AD18-62435X
    Nauka o kování koní - 1910 - František Štěpánek + přívazek Morfologie a fysiologie zvířat hospodářských 1918

    Svazek v dobové plátěné převazbě zelené barvy obsahuje dva tituly:

    1. František Hessler: Morfologie a fysiologie zvířat hospodářských, Praha 1918, 140 stran, občasné skvnky (foxing způsobený stárnutím papíru na titulní straně a na posledních dvou stranách). 
    2. František Štěpánek:  Nauka kování koní. Kniha poučná pro kováře, rolníky a milovníky koní vůbec. Praha cca 191?, 4. vydání (některé knihovny uvádějí rok 1910, ale nám se dle tisku zdá spíše pravděpodobný rok krátce po vzniku ČSR, tedy cca 1918), 100 stran. Skrnky opět na titulní straně viz sken).   

     

    Svazek je čistý, není cítit starobou, pouze má na několika stranách skvrnky viz popisek výše. Svazek je raritní zejména pro titul od Františka Štěpánka. 

     

    3 000 Kč